3 min read

Upekli jsme banánový chlebíček

Upekli jsme banánový chlebíček
Photo by Kalisha Ocheni / Unsplash

V uplynulém týdnu jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným a s našimi žáky z VIII.A jsme se pustili do pečení banánového chlebíčku. Pečení začalo přípravou ingrediencí, kdy měl každý žák přidělenou svou roli, protože jinak chtěli všichni dělat všechno. Někdo loupal banány, jiný vážil mouku, další šlehal. Všichni se do úkolů pustili s velkým nadšením a aktivitou. Právě toto rozdělení rolí pomohlo dětem pochopit, jak důležitá je týmová práce a jak každý dílčí úkol přispívá k celkovému úspěchu.

Průběh pečení byl plný smíchu a dobré nálady. Zvláště, když si žáci zkoušeli podélně a s přesností rozpůlit banán. Děti si také navzájem pomáhaly, což vedlo k příjemné atmosféře. Bylo úžasné sledovat, jak se učí být trpěliví, naslouchat jeden druhému, pomáhat si a respektovat se. Chlebíček při pečení provoněl polovinu školy a všichni se nemohli dočkat, až ho ochutnají. A výsledek? Skvělý! Banánový chlebíček chutnal výtečně a děti byly na svůj společný výtvor právem hrdé.

Učení nemusí být jen o učebnicích a testech, ale důležité životní dovednosti mohou být rozvíjeny právě skrze praktické a zábavné činnosti. Společné zážitky a zkušenosti jsou nenahraditelnou součástí vzdělávacího procesu, a tak se již těšíme na další.